Služby pro zvířata  

Reference a dopisy od klientů

Chiropraxe, osteopatie nemusí bý vůbect invazivní metody.  Cit, pečlivost, šetrnost a  vysoká úspešnost, to jsou nejčastejší důvody, proč si mě klienti volají na své koně a pejsky. V druhém kole když vidí, jak vše nádherně funguje, přichází na řadu i rehabilitace samotných majitelů a jejich rodinných příslušníků :-).

 

Moc děkuji za Vaši dnešní návštěvu! Já i kobylka jsme nadšené jak z odvedené práce, tak z Vašeho přístupu k ní  Máte náš velký obdiv.

Šárka Čechová

 

Milá Moniko... chci moc poděkovat. Dneska jsem byla prvně jezdit, maličko a opatrně, ale byl to takový rozdíl, že jsem v euforii.

 

Včera manžel seděl na Gemanusovi a velice si ho chválil, říkal, že je to úplně o něčem jiném, moc děkujeme, opravdu jste mu moc pomohla. Tak jsem byla moc ráda a o to víc se těším na Pupka. je to miláček a moc šikovnej. Ale opravdu na něm ježdění byla pro nás oba jen dřina a nervy.

Jana Pecháčková, Horní Čermná

Dostihová stáj Pecháček

 

Tak našemu koníkovi Carllosovi vaše vyšetření zad velmi pomohlo, protože na lonži začal bez problémů chodit na obě ruce, začal být i víc schromážděný a uvolněnější, pod sedlemale furt stejnej blb, takže odjel na převýchovu :-). Tímto vám chci ještě jednou moc poděkovat, vaše návštěva byla fajn a  příští rok to třeba zopakujem. Mějte se krásně a přeji vám mnoho pracovních úspěchů :-)

Míša Škarvardová, Rybniště


Dobrý den,
Košařová ze Žandova,byla jste u nás ve čtvrtek na 2koních a mně :-)  (17letá kobylka, 6letý valach a malý 5měs záškodník ) a  hlásíme jak jsme na tom:
Kobylka Jazmin - na naše 17letá zasloužilá dáma na odpočinku vypadá spokojeně. Působí uvolněněji, jen dva dny po odblokování trošičku pokulhávala na LZ a ještě dnes nejde čistě, není to vyložené kulhání s odlehčováním nohy (odlehčovala jí 2 a 3 den po masáži),, ale má tu nožku takovou topornou. Ale  ty nožky má špatné už delší dobu, takže těžko předpokládat co je příčinou. Může to být i z těch veder, přeci jen má poškozený lymfatický systém, tak i mírný otok a  těžkost nohou může být právě z toho. dáme zase kloubní výživu, 2měs jí teď neměla a myslím, že to bude zase ok. ale jsem ráda, že se jí ulevilo hlavně v tom krku. Jak je slepá na jedno očko,tak se blokuje průběžně a  je vidět, ež se jí hodně ulevilo, ani už nedělá takové ksichtíky (kroucení pyskem, pohazování hlavou). takže spokojenost
Valach Camy, 6letý, druhá naše lysinka-krk super, už nemá tendenci v ohnutí zalézat za otěž a jde mnohem lépe a vyváženěji na kruhu ( zkusili jsme 2veliké kroužky na louce, jinak jezdíme rovně :-) ), lépe přežvykuje na udidle a  pohyb má také lepší. už neztrácí zadní nohy a je cítit, že jde zadní nohou více pod sebe, pohyb má celkově uvolněnější a plynulejší. i má větší chuť do práce. Budeme se snažit záď trošku víc posilnit, bedra jsou naše slabá stránka  a na podzim, by jsme určitě zase oba koníky zkontrolovali + přidali hříbátko (do té doby nacvičíme uvazování a  vodění, tak pak nám ten krček napravíte :-) ).
A konečně to nejlepší nakonec a sice já- musím říct, že už přesně vím, proč mají mít koníci 2dny volna, byla jsme za ně ráda :-) Bedra úplně senza, ta mě hodně brala, od Vaší návštěvy o nich nevím! druhý a třetí den po odblokování jsem cítila místa mezi a na lopatkách, na kterých jsme pracovali, dost mě to i nutilo chodit úplně narovnaná (ideálně bych z toho potřebovala udělat denní kůru, abych se nehrbila, zvláště , když sedím :-D ). včera už ale vše polevilo a úplná paráda. Mnohem lépe dokážu určovat a ovládat polohu těla na koni, rovnoměrně zatěžuji obě sedací kosti, takže i Camy jde rovněji a rovně zastavuje. Vyřešení sebe si užívám nejvíc, u koníka je vše o proježdění (i cval an pravou nohu, ten se zatím nedaří, ale připisovala bych to spíš sobě), ale když dokážu lépe určit problém u sebe a vyřešit ho-především uvolnit a uvědomit si to, pak mě bude moci lépe vnímat a správně zareagovat.
Uvidíme ještě, jak to uvidí trenérka(jak působíme komplexně, když tak napíšu), ale mám opravdu radost a pokud by jste měla cestu směrem na Kutnou Horu nebo se pohybovala po Praze(Praha 4 Michle, můžeme udělat i ty řasičky ;-) ), určitě bych se hlásila o prohlédnutí. Kdepak kůň, já tušila že příčinou všeho bude jezdec :-) .

Moc děkujeme za Váš čas a zkušenosti a už teď se těšíme na příští setkání.
Hezký den, Petra Košařová a koníci, Kutná Hora


Dobrý večer Moniko,
nedá mě to abych Vám nenapsala alespoň pár řádků o Antikovi.
Po Vaší druhé návštěvě je to velice spokojený koník,začal úžasně spolupracovat v hodinách,chodí na stálém přilnutí,respektuje holeň a  nemá žádné náznaky nevole nebo stávky jako dříve-je s ním radost pracovat!
Začali jsme nejprve pomalu procházkami a pohybováním v  terénu. Po týdnu jsem po vycházce vložila chvilku na jízdárně a postupně přidávám,nepracuji déle jak 20min. Je úžasné jak postupně přichází uvolnění a ochota spolupracovat. Ještě se musím Antikovi smát jak má prostor v kroku zadních nohou,že někdy si skoro nohy zamotá a ztratí rovnováhu. Chce to čas než si na to zvykne ale mám za něj moc velkou radost. Když se na něj dívám v boxe tak má velice pěkně rovná záda a je jakoby provázaný se zádí,zvedání nohou se také lepší i když ta pravá zadní je stále ořech.Vkládám i masáže dle vašeho návodu na které se i sám nastaví:-D
Přeji Vám pěkný večer a budeme se těšit na Vaši návštěvu příští měsíc
Zdravím Daniela Rvychtaříková, Dolní Břežany


Dobrý večer,
píšu, abych se podělila s mým nadšením a radostí! Po vašem zákroku jsem byla předevčírem poprvé na  jízdárně, předtím dvakrát křížem krážem v lese a musím říct, že je z Líza úplně jiný kůň! Byl soustředěný, uvolněný, snaživý, prostě obrovská změna. Našim cílem je o prázdninách vyrazit po dvou letech na závody, do té doby ještě vše poladíme a zdokonalíme :-) Kdyby nám náhodou zhatili plány nějaké zdravotní komplikace, určitě se ozvu :-)
Přikládám fotku z úterka vašeho spokojeného pacienta :-)

Moc vám oba děkujeme,
S pozdravem Veronika Tylová, Roudnice nad LabemReference a dopisy od klientů

Dobrý den,

posílám slíbené info z Tuchoměřic. Grázlík je po kontrole a dorovnání o 100% lepší, chodí parádně. A kobyla se stále diví, že může hlavičku ohýbat na obě strany stejně. Pode sedlem je také o hodně lepší, děkujeme za oba dva. 

Tereza Lípová, Tuchoměřice


Milá Moniko,

chci vám poděkovat za kurz pro začátečníky. Bylo to fakt perfektní. Těším se na pokračování.

Pavla Konějevová, Ing.