Služby pro zvířata  

Chiropraxe a osteopatie a použití u psů

Chiropraxe a osteopatie

 

Chiropraxe a osteopatie jsou ubecně nazývány manuálními technikami, které vracejí klouby a obratle na jejich původní a správné místo.

Metody se liší svým provedením, ale výsledek by měl být totožný. Osteopatie je obecně šetrnější metoda, zvířata ji lépe snášejí a rekonvalescence je poměrně rychlá.

Nejčastějšími problémy, které postihují pejsky jsou blokády obratlů páteře, a to v krční, hrudní a bederní části páteře, dalším problémem bývá rozdílná výška křížokyčelním spoji, posuny v rámci kyčelního kloubu.

 

Nejčastějšími příčinami posunů a blokád na páteři a v kloubech bývají:

 

Úrazy - uklouznutí, chybný seskok z auta, zvedání se z kluzké podlahy, náraz do překážky, šarvátky mezi psy, kdy jeden druhému "skočí na záda"

Dlouhodobé zranění či nemoci - při dlouhodobých nemocech, zraněních může pes ulevovat záměrně nemocné končetině, nadměrně zatěžovat zdravou nohu, což způsobuje křivý postoj, který může vést k blokádám na páteři, svalovým spasmům

Vrozené vady - naříklad dysplazie kyčelních kloubů

Celoživotní pohyb - ne vždy je povrch, po kterém se pohybuje váš pes rovný a ideální. Rozmanitý a náročný terén způsobuje v rámci kloubů mikroposuny, které když se nahromadí, vedou ke zhoršení rozsahu a kvality pohybu.

Blokády kloubů a obratlů se projevují bolestivým a omezeným pohybem a nemusí se vždy projevovat akutně, ale může se jednat o chronický stav, který se projevuje sníženým rozsahem pohybu u psa.

 

Chiropraxe a osteopatie a použití u psů